Vážení zákazníci, náš e-shop v tuto chvíli nepřijímá a nevyřizuje objednávky.

Assam Dikom

V samotném srdci čajové oblasti Assam leží zahrada Dikom, která se řadí mezi nejstarší zahrady v povodí řeky Brahmaputry. Místní lidé Bodo- Kacharies dali název této zahradě, když zjistili, že kvalita zdejší vody je jedinečná - příjemně nasládlá a hladká. "Di" v jejich jazyce označuje právě tuto vodu. Díky pravidelně svinutým černým lístkům tohoto čaje získává jejich nálev vůní a chuť připomínající šťávu z citrusových plodů.

Složení: Černý čaj.

Příprava: vroucí vodou zalejte čaj v poměru 1,5 dl na 1 čajovou lžičku, pokud čajlouhujete v konvici pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 3-5 minut louhovat. Potépřeceďte. Možno připravit 1 nálev.

Poznámka: TGFOP - Tippy Golden Flowery Orange Pekoe - hlavní druh, tento čajpochází z Darjeelingu a Assamu

Dodavatel: Oxalis

Assam Dikom 1 kg
dosupné do 5 dnů
ID ZBOŽÍ: 20237
1 580,00 Kč
Assam Dikom 60 g
dosupné do 5 dnů
ID ZBOŽÍ: 920237
95,00 Kč

Více o Assam Dikom

Assam Dikom je černý čaj, který pochází z čajové zahrady Dikom, která se nachází v oblasti Asámu. Tato oblast se řadí mezi největší a nejdůležitější čajové oblasti na světě. Je to právě čajová oblast Asám, která vyváží nejznámější černé indické čaje do celého světa.

I tento černý indický čaj Assam Dikom byl vypěstován z rostlinky Camellia Sinensis var. Assamica, která potřebuje pro svůj zdravý růst teplé a vlhké klima. Takovéto podnebí se vyskytuje v této oblasti a kytička tak má skvělou příležitost sílit a získávat všechny živiny, které se následně přenesou do nálevu.

Čajová zahrada Dikom je považována celosvětově za jednu z nejlepších čajových zahrad vůbec. Místo objevil původní kmen Bodo - Kacharies, který dal tomuto místu název Dikom. Tento název pochází ještě ze starého jazyka kmene Bodo, kdy “Di” znamená voda a “Kom” sladká. Jsou to právě tito domorodci, kteří přišli na to, že voda v této oblasti je výjimečná pro svou nasládlou chuť.

Zaměstnanci této čajové zahrady se každý rok v listopadu schází na vzácném místě, kde byl zasazen první čajový keřík. Oblečou se do jejich typicky zbarveného svátečního oblečení a společně se veselí a modlí. Vzdávají úctu k bohům a děkují, že jim bylo dopřáno tolik zeleného štěstí v okolí.

Černý čaj Assam Dikom se pyšní výraznou a příjemně vyváženou chutí. Krásný, tmavě zelený a lesklý šlachovitý lístek čajovníku Camellia Sinensis var. Assamica dodává tomuto čaji úžasnou plnou chuť, ve které můžete cítit jemný tón citrusových plodů. Jako každý černý čaj i tento prošel procesem fermentace, který ještě umocnil jeho výjimečnou plnou chuť a aroma stejně jako krásnou jantarovou barvu nálevu

Černé čaje můžete pít buďto čisté, nebo si je můžete zjemnit přidáním mléka či smetany, jak to mají ve zvyku Angličané či Indové. Číňané zase naopak rádi do černých čajů přidávají koření, které čaj příjemně dochutí.

Chcete-li svůj čaj správně skladovat, aby si uchoval svou sílu, chuť i aroma co nejdéle, doporučujeme zainvestovat pár peněz do dóz, které jsou hermeticky uzavíratelné. Díky tomu nedochází k předčasné oxidaci čaje a čaj vám tak vydrží déle čerstvý.

A jaký má černý čaj vliv na naše zdraví? Proč bychom jej měli popíjet? 

  • dodává energii díky kofeinu
  • působí pozitivně při boji proti kardiovaskulárním potížím, osteoporóze a diabetu
  • obsahuje velké množství antioxidantů
  • zabraňuje ukládání cholesterolu
  • posiluje imunitní systém
  • zlepšuje zažívání
  • snižuje stres
  • zvyšuje schopnost soustředit se
  • pomáhá při prevenci rakoviny vaječníků

Pokud jste si vybrali tento čaj, přejeme vám krásný požitek z jeho popíjení a budeme rádi, když nám napíšete, jak jste si jej připravili a jak vám chutnal. Rovněž vám také doporučujeme vyzkoušet i čaje bílé a zelené, které se stávají čím dál oblíbenější pro svou jemnější chuť a účinky na zdraví lidského organismu.

Anjang 1,1 l - litinová konvice

Anjang 1,1 l - litinová konvice

Litinová čajová konvička pro 1 l čaje

996,00 Kč

Filtr do konvičky s podložkou 5,4 cm

Filtr do konvičky s podložkou 5,4 cm

Nerezový filtr do konvičky

140,00 Kč

Kleště malé - čajové sítko nerez

Kleště malé - čajové sítko nerez

Čajové sítko nerez ve tvaru kleští. Průměr 4,5 cm

87,00 Kč

Porcelánový hrnek Isolda 0,85 l

Porcelánový hrnek Isolda 0,85 l

Originální porcelánový hrnek

324,00 Kč

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací naleznete zde