Assam Blend

Pro milovníky černých čajů máme připravenou tuto perfektní směs assamských čajů. Máte-li rádi silnou a vydatnou chuť, pak si zvolte právě tuto směs.

Složení: Směs assamských čajů.

Příprava: vroucí vodou zalejte čaj v poměru 1,5dl na 1 čajovou lžičku, pokud čaj louhujete v konvici pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 3-5 minut louhovat. Potépřeceďte. Možno připravit 1 nálev.

Poznámka: OP - Orange Pekoe - je hlavně čaj původem z Cejlonu a Jávy s dlouhými vláknitými listy, bez pupenů. Název pochází z holandského slova "Oranje" podle královského rodu oranžského a čínského "Pekoe", bílý vlas.

Dodavatel: Oxalis

Assam Blend 1 kg
dosupné do 5 dnů
ID ZBOŽÍ: 20201
1 420,00 Kč
Assam Blend 60 g
dosupné do 5 dnů
ID ZBOŽÍ: 920201
85,00 Kč

Více o Assam Blend

Assam Blend je čajová směs těch nejlepších assamských černých čajů z Indie. Každá čajová zahrada v oblasti Asamu si pěstuje svůj černý čaj Assam a společnost Oxalis si dala tu práci, aby z těchto čajových zahrad posbírala ty nejlepší assamské černé čaje a vytvořila z nich směs, která dopřeje milovníkům černých čajů naprosto dokonalou vydatnou chuť tolik typickou pro černé čaje.

Černé čaje Assam se řadí mezi jedny z nejvyhledávanějších černých čajů na světě. Je vyráběn z čajovníku Camellia Sinensis var. Assamica, která má velké, tmavě zelené lístky. Této rostlince svědčí teplé a vlhké klima, proto se jí tak dobře daří právě v indické oblasti Asam. 

Ke sklizni této rostlinky dochází obvykle někdy v období března a dubna. První sklizeň dává tomuto černému čaji poměrně hutnou a říznou chuť. Druhá sklizeň, ke které dochází obvykle v období května, dává čaji plnou robustní chuť, ale velmi hladkou a lehce zemitou.

Chuť tohoto černého čaje z Indie je umocněna procesem fermentace. Fermentace je proces, kdy dochází k biochemické reakci, kdy enzymy uvolněné z buněk způsobují oxidaci přítomných polyfenolů vzdušným kyslíkem. Je to právě fermentace, která umocňuje u tohoto černého čaje jeho vydatnou chuť a nálevu dává krásnou hnědooranžovou barvu.

Černé čaje obecně můžete pít buďto čisté, nebo si je můžete dochutit například mlékem nebo trochou smetany, jak to mají ve zvyku dělat Angličané či Indové. V Číně naopak do nálevu často přidávají různé koření, aby tím čaj dochutili.  

A jaký má černý čaj vliv na naše zdraví? Proč bychom jej měli popíjet?

  • dodává energii díky kofeinu
  • působí pozitivně při boji proti kardiovaskulárním potížím, osteoporóze a diabetu
  • obsahuje velké množství antioxidantů
  • zabraňuje ukládání cholesterolu
  • posiluje imunitní systém
  • zlepšuje zažívání
  • snižuje stres
  • zvyšuje schopnost soustředit se
  • pomáhá při prevenci rakoviny vaječníků

Při přípravě tohoto černého doporučujeme dodržovat dobu louhování. V případě, že necháte čaj louhovat příliš dlouho, bude jeho chuť pro mnohé velmi hořká až svíravá. Lidem s citlivějším žaludkem to nemusí vyhovovat. Naopak při správné přípravě tohoto čaje lze pozorovat pozitivní účinek na zažívání. Správně připravený černý čaj také podporuje chuť k jídlu. Přidáním mléka do tohoto čaje chuť zvýrazníte a přitom ji krásně zjemníte.

Tento čaj si především vychutnají příznivci výrazné chuti černého čaje. Ti, kteří oceňují jeho hořkost a vydatnou chuť.

Pokud jste si vybrali tento čaj, přejeme vám krásný požitek z jeho popíjení a budeme rádi, když nám napíšete, jak jste si jej připravili a jak vám chutnal.

VÝPRODEJ
Porcelánový hrnek Granada 0,6 l

Porcelánový hrnek Granada 0,6 l

Porcelánový hrnek s originálním motivem.

198,00 Kč

Porcelánový hrnek Zvířecí farma 0,3 l

Porcelánový hrnek Zvířecí farma 0,3 l

Porcelánový hrnek "Bone China" se zvířecím motivem

139,00 Kč

Porcelánová čajová miska Mandala naděje 0,2 l

Porcelánová čajová miska Mandala naděje 0,2 l

Originální porcelánová miska

135,00 Kč

Papírový filtr

Papírový filtr

Čajový papírový filtr

od 138,00 Kč

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací naleznete zde