Assam Amgoorie

Na krásném jižním břehu řeky Brahmaputry byla založena čajová zahrada Amgoorie, která produkuje tento vynikající ortodoxní černý čaj s pravidelně svinutými černohnědými lístky se zlatavými tipsy. Nálev tohoto čaje je pěkně hnědooranžový a v chuti můžete cítit čerstvě nastrouhanou citrónovou kůru. 

Složení: Pravý černý čaj.

Příprava: vroucí vodou zalejte čaj v poměru 1,5 dl na 1 čajovou lžičku, pokud čaj louhujete v konvici pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 3-5 minut louhovat. Potépřeceďte. Možno připravit 1 nálev.

Poznámka: TGFOP1 - Tippy Golden Flowery Orange Pekoe - hlavní druh, tento čaj pochází z Darjeelingu a Assamu

Dodavatel: Oxalis

Assam Amgoorie 60 g
dosupné do 5 dnů
ID ZBOŽÍ: 920241
59,00 Kč
Assam Amgoorie 1 kg
dosupné do 5 dnů
ID ZBOŽÍ: 20241
980,00 Kč

Více o Assam Amgoorie

Assam Amgoorie je černý čaj pocházející z krásné indické čajové zahrady Amgoorie. Je to právě Indie, kde se produkují ty nejlepší čaje na světě. A zahrada Amgoorie se pyšní opravdu velmi kvalitními čaji. Jejich čajové plantáže patří k těm nejrozsáhlejším v Indii. Zahrada Amgoorie má bohatou historii co se pěstování čajovníků týče. Je tak rozsáhlá, že na jejich pozemcích je také škola, kterou navštěvují děti zaměstnaců zahrady. 

Čajová zahrada Amgoorie, ze které pochází tento čaj Assam Amgoorie, leží u malé řeky Janji, která se nedaleko od čajové zahrady vlévá do velké řeky Brahmaputra. Je to krásné a exotické místo, kde se čajovníkům díky příjemnému teplému a vlhkému klimatu krásně daří.

Když Britové tuto čajovou plantáž zakládali, rozhodně nešetřili na stavebním materiálu. Na každém pozemku se nachází krásné stavby a bungalovy, které slouží místním dodnes a které lákají milovníky architektury ze všech koutů světa. A zahrada Amgoorie všechny své návštěvníky srdečně vítá. 

Lidé pracující v čajové zahradě Amgoorie jsou nesmírně přátelští. Jejich práce je pro ně vším. V pěstování čajů vidí něco vyššího a přátelské prostředí, které si okolo sebe všichni vzájemně vytváří, z nich dělá šťastné lidi, kteří svou práci milují. Velmi lpí na svých tradicích a zaměstnavatelé si jsou toho velmi dobře vědomi, proto podporují své zaměstnance a jejich děti ve všem, co dělají.

Když se spojí nejprodávanější čaj Assam spolu s tradiční a věhlasnou čajovou zahradou Amgoorie, zákonitě z toho musí vyjít dokonalý čaj. A také že vyšel. Assam Amgoorie je jeden z nejvyhledávanějších čajů po celém světě.

Lístky tohoto čajovníku (Camellia Sinensis var. Assamica) mají velké, tmavě zelené lesklé lístky. Miluji vlhké a teplé klima, proto se tomuto druhu čajovíku kousek od břehu řeky Brahmaputry tak dobře daří. Díky tomuto podnebí dochází k první sklizni už někdy v období března a dubna. Druhá sklizeň bývá už v květnu. V květnu je sklizeň bohatší a čaje z druhé sklizně mívají sladší notu a trošičku plnější chuť.

V této zahradě sklizeň provádí většinou ženy. Za velmi brzkého rána si vezmou své velké bambusové košíky, které mívají popruhem zavěšené okolo čela. A takto vybavené jdou na čajovou plantáž, kde sbírají lístek po lístku.

Takto nasbírané lístky odnáší do továrny, kde se lístky nechají zavadnout a následně je čeká fermentace. Právě díky procesu fermentace získává čaj výraznější barvu a chuť. Po tomto procesu se čaj v sušárně vysuší a každý lístek projde pečlivou ruční kontrolou. A teprve takto zkontrolované lístky putují do krabiček a jsou exportovány dále do celého světa - až k vám.

Černé čaje obecně můžete pít buďto čistě, nebo si můžete vzít příklad z jiných zemí. V Anglii a Indii se černé čaje často zjemňují přidáním mléka. V Číně zase naopak do čaje dodávají různé koření a tím si čaj dochucují. Nyní již na trhu můžete snadno zakoupit takový čaj, ke kterému byla přidána nějaká aromatická látka. Takovým nejznámějším čajem je třeba Earl Grey, ve kterém můžete cítit chuť bergamotu.

V dnešní době již existuje opravdu nepřeberné množství černých čajů a liší se pouze místem, kde byl vypěstován.  Pravidlem však zůstává, že nejkvalitnější čaje jsou takové, jehož lístky byly sbírány ručně.

A jaký má černý čaj vliv na naše zdraví? Proč bychom ho měli popíjet? 

  • dodává energii díky kofeinu
  • působí pozitivně při boji proti kardiovaskulární potížím, osteoporóze a diabetu
  • obsahuje velké množství antioxidantů
  • zabraňuje ukládání cholesterolu
  • posiluje imunitní systém
  • zlepšuje zažívání
  • snižuje stres
  • zvyšuje schopnost soustředit se
  • pomáhá při prevenci rakoviny vaječníků

Pokud jste si vybrali tento výborný indický černý čaj, tak vám přejeme dobrou chuť a budeme rádi, když nám napíšete, jak jste si ho připravili a jak vám chutnal.

Porcelánový hrnek s nerez sítkem Origami 0,35 l

Porcelánový hrnek s nerez sítkem Origami 0,35 l

Porcelánový hrnek s motivem origami, s nerezovým sítkem a pokličkou.

159,00 Kč

Porcelánový hrnek Isolda 0,85 l

Porcelánový hrnek Isolda 0,85 l

Originální porcelánový hrnek

198,00 Kč

Litinový šálek Samsu 0,12 l

Litinový šálek Samsu 0,12 l

Litinová miska. Objem 0,12 l

269,00 Kč

Nina - tea for one s podšálkem

Nina - tea for one s podšálkem

Originální souprava tea for one. Porcelán a sklo s nerezovým sítkem.

889,00 Kč

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací naleznete zde