Vážení zákazníci, náš e-shop v tuto chvíli nepřijímá a nevyřizuje objednávky.

Assam Mangalam

Tento velice tmavý nálev mahagonové barvy s výraznou sladovou až krémovou vůní a chutí si nejlépe vychutnáte s mlékem. Je to skutečně vydatný čaj, jehož chuť je plná akrátká.

Složení: Černý čaj.

Příprava: vroucí vodou zalejte čaj v poměru 1,5dl na 1 čajovou lžičku, pokud čaj louhujete v konvici pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 3-5 minut louhovat. Potépřeceďte. Možno připravit 1 nálev.

Poznámka: BPS CL

Dodavatel: Oxalis

Assam Mangalam 1 kg
dosupné do 5 dnů
ID ZBOŽÍ: 20203
1 400,00 Kč
Assam Mangalam 60 g
dosupné do 5 dnů
ID ZBOŽÍ: 920203
84,00 Kč

Více o Assam Mangalam

Čajová zahrada Mangalam, ve které se pěstuje tento indický černý čaj, získala mnoho ocenění za úroveň pěstování čajovníků. Specializují se jak na výrobu CTC čajů, tak i na výrobu ortodoxních čajů a zelených čajů. Tato čajová zahrada si získala v čajovém světě mnoho respektu za snahu zavádět a udržovat ortodoxní výrobu čajů. Jejich černé čaje si získaly velkou oblibu v Německu a my jsme velmi potěšeni, že se společnost Oxalis rozhodla tento čaj uvést také na trh český.

Černý čaj Assam Mangalam pěstovaný v jedné ze světově proslulé čajové indické oblasti Asám má skutečně velmi vydatnou chuť, která je tolik typická pro černý čaj. Chuť je tak vydatná, že jej doporučujema zejména milovníkům černého čaje s mlékem.

Tento assámský černý čaj z čajové zahrady Mangalam byl vypěstován z čajovníku Camellia Sensis var. Assamica. Rostlince byly dány do vínku tmavě zelené, širší a lesklé lístky. Kytičce se velmi dobře daří v asámském teplém a vlhkém klimatu, proto krásně prospívá a má čas získat plno síly, kerá je přenesena následně do tmavěmahagonového nálevu.

Chuť a barva tohoto nálevu je umocněna procesem fermentace. Jená se o biochemickou reakci, při které enzymy uvolněné z buněk způsobují oxidaci přítomných polyfenolů kyslíkem. Je to zásadní proces výroby černého čaje, který ovlivňuje následnou vůni, chuť i barvu hotového nálevu.

U tohoto čaje dochází k první sklizni obvykle v měsících březen a duben. Druhá sklizeň nastává povětšinou v měsíci květen. První dva čajové lístky sbírají převážně ženy s velkým bambusovým košem na zádech, který mají zavěšený dlouhými popruhy okolo čela. 

Proč bychom měli černý čaj pít a jak působí na naše zdraví?

  • dodává energii díky kofeinu
  • působí pozitivně při boji proti kardiovaskulární potížím, osteoporóze a diabetu
  • obsahuje velké množství antioxidantů
  • zabraňuje ukládání cholesterolu
  • posiluje imunitní systém
  • zlepšuje zažívání
  • snižuje stres
  • zvyšuje schopnost soustředit se
  • pomáhá při prevenci rakoviny vaječníků

Jste-li milovníky plné chuti černých čajů, rozhodně doporučujeme skladovat sypaný čaj v hermeticky uzavíratelné dóze, aby nedocházelo k oxidaci čaje a tím ke snížení jeho kvality.

Rovněž bychom také rádi poukázali na správný postup přípravy tohoto čaje dle návodu v horní části stránky vedle náhledového obrázku. Dlouho louhovaný čaj má velmi hořkou až svíravou chuť, která nemusí být některým lidem příjemná. Silně a dlouho louhovaný čaj může u citlivých osob dráždit žaludek.  Naopak správně louhovaný čaj podporuje zažívání a zvyšuje chuť k jídlu.

Pokud jste se rozhodli vyzkokušet právě tento indický černý čaj, budeme rádi, když nám napíšete jak vám chutnal.

Rádi bychom vám také doporučili jemnou chuť zeleného a bílého čaje. Tyto čaje se v poslední době dostávají do velké obliby většiny čajomilů.

Kalabasa Jaguár velká

Kalabasa Jaguár velká

Tykev pro přípravu čaje Mate.

416,00 Kč

Koule - čajové sítko nerez

Koule - čajové sítko nerez

Čajové sítko nerez ve tvaru koule. Průměr 5 cm

93,00 Kč

Porcelánová souprava Gobi

Porcelánová souprava Gobi

Porcelánová souprava v dárkové krabičce s konvicí

764,00 Kč

Porcelánový hrnek Lady 0,33 l

Porcelánový hrnek Lady 0,33 l

Originální porcelánový hrnek s dámským motivem v dárkové krabičce.

99,00 Kč

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací naleznete zde