Darjeeling Badamtam

17 km od města Darjeeling v údolí Lebong byla založena v roce 1858 čajová zahrada Badamtam, odkud pochází tyto zelenohnědé lístky, které po zalití vytváří nálev s vůní rozkvetlé louky a chuti medu a bílých hroznů.

Složení: Sypaný pravý černý čaj

Příprava: vroucí vodou zalejte čaj v poměru 1,5dl na 1 čajovou lžičku, pokud čaj louhujete v konvici pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 2-3 minuty louhovat. Potépřeceďte. Možno připravit 1 nálev.

Poznámka: FTGFOP 1 Second Flush - Fine Tippy Golden Flowery Orange Pekoe -čaj s velkým podílem výhonků (silver tips), často původem z vysokohorských čajovníků, zpracovaný s výjimečnou péči z nejkvalitějších lístků, SF - druhá sklizeň

Dodavatel: Oxalis

Zboží není momentálně v prodeji. Omlouváme se za nedostupnost.

Více o Darjeeling Badamtam

Jen si to zkuste představit. Procházíte se slunným ránem. Na tvář vám dopadají první sluneční paprsky a vy cítíte jejich teplo. Obloha je blankytně modrá a všude, kam vaše oko dohlédne, vidíte tu nejkrásnější zelenou barvu čajových lístků z místní čajové zahrady.  Před vámi se v dálce tyčí mohutný zasněžený vrcholek třetí nejvyšší hory na Zemi - Kanchenjunga. Vy však cítíte jen to teplo ze sluníčka. I když mohutná hora působí, že je poměrně blízko, vy víte, že opak je opravdou. To je jen tak obrovská. Zavřete oči a zaposloucháte se do zpěvu ptáčků, který slyšíte ze všech stran. Tyto ptáčky zde přílakaly dvě řeky - Rangeet a Majhitar. Jsou to právě tyto dvě řeky, které do oblasti přináší hojnost a život. Pro zdejší obyvatele je toto místo rájem na zemi. Je to místo, které vás chytne za srdce. Obyvatelé jsou zde opravdu šťastní. Přesně tohle je čajová zahrada Badamtam. Je to místo, kde můžete cítit klid, kde jste ukrytí před shonem a kde můžete pocítit pokoru.

Čajová zahrada Badamtam byla založena v roce 1958. Nachází se 17 km od Darjeelingu v údolí Lebong. Visutý most přes řeku Rangeet spojuje zahradu Badamtam s o něco známější čajovou zahradou Sikkim. Nenechte se však zmást, Badamtam je v oblasti Darjeelingu uznávanou pro své velice jmené čaje - a to obzvláště pro ty, které byly vyrobeny z 1. sklizně. Standardy pro pěstování zdejších čajů jsou velmi vysoké stejně jako pro následné zpracovávání čajových lístků.

Čajová zahrada, produkující tento černý čaj Darjeeling, si svých zaměstnanců nesmírně váží. Bydlení zde je na příjemné úrovni, je zde kvalitní zdravotnictví i školství. Vytvořili tak zde jak podmínky pro žití, tak i pro práci a samozřejmě také pro zábavu.

Tak jako i v jiných čajových zahradách v Darjeelingu, i zde se čaj sklízí hezky postaru, ručně a s veškerou pečlivostí. Za brzkého rána zdejší ženy uchopí velké bambusové koše s dlouhými popruhy a zavěsí si je kolem čela. Bambusový koš tak mají za zády a do něj vhází utržené čajové lístky.

Tak jako ostatní černé čaje, i tento indický černý čaj Darjeeling Badamtam prochází procesem fermentace. Proces fermentace je biochemická reakce, při které enzymy uvolněné z buněk způsobují oxidaci přítomných polyfenolů kyslíkem. Je to právě proces fermentace, terý udává výsledný čajový nálev. Černé čaje z oblasti Darjeeling však obvykle prochází tzv. procesem variabilní fermentace. Je to proces, který se od klasické fermentace liší především délkou tohoto procesu.  Oproti klasickému fermentačnímu procesu trvá tento variabilní proces fermentace půl hodiny. Někdy dokonce i kratší dobu. Proto tento černý čaj Darjeeling nemá tmavou barvu nálevu a chuť, kterou mívají obvykle klasicky fermentované černé čaje.

Je to však právě jemnost tohoto černého čaje a světlá barva nálevu, která dělá z toho čaje světovou unikátnost. V nálevu tohoto černého čaje z Darjeelingu můžete cítit jemnou notu medu a bílých hroznů.

Aby vám tento čajový zázrak vydržel co nejdéle plný chuti, doporučujeme pro jeho skladování používat hermeticky uzavíratelné dózy. Jedině tak zabráníte oxidaci čaje.

Proč bychom měli černý čaj pít a jak působí na naše zdraví?

  • dodává energii díky kofeinu
  • působí pozitivně při boji proti kardiovaskulárním potížím, osteoporóze a diabetu
  • obsahuje velké množství antioxidantů
  • zabraňuje ukládání cholesterolu
  • posiluje imunitní systém
  • zlepšuje zažívání
  • snižuje stres
  • zvyšuje schopnost soustředit se
  • pomáhá při prevenci rakoviny vaječníků

Pokud jste se rozhodli vyzkokušet právě tento indický černý čaj, budeme rádi, když nám napíšete jak vám chutnal.

Porcelánový hrnek Mia 0,35 l

Porcelánový hrnek Mia 0,35 l

Originální porcelánový hrnek s reliéfním dekorem.

89,00 Kč

Porcelánový hrnek Max 0,35 l

Porcelánový hrnek Max 0,35 l

Originální porcelánový hrnek s reliéfním dekorem.

89,00 Kč

VÝPRODEJ
Porcelánový hrnek Veselá rodinka 0,3 l

Porcelánový hrnek Veselá rodinka 0,3 l

Porcelánový hrnek s motivem, který nakreslily děti z organizace SOS dětské vesničky.

89,00 Kč

Meditace - tea for one

Meditace - tea for one

Originální porcelánová souprava tea for one.

648,00 Kč

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací naleznete zde