Vážení zákazníci, náš e-shop v tuto chvíli nepřijímá a nevyřizuje objednávky.

Darjeeling

Pro milovníků čajů Darjeeling přinášíme směs těchto čajů. Vychutnejte si květnatou vůni ve zlatavém nálevu.

Složení: Směs čajů první sklizně z různých zahrad Darjeelingu.

Příprava: Vroucí vodou zalejte čaj v poměru 1,5dl na 1 čajovou lžičku, pokud čajlouhujete v konvici pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 2-3 minuty louhovat. Potépřeceďte. Možno připravit 1 nálev.

Poznámka: FTGFOP 1 First Flush - Fine Tippy Golden Flowery Orange Pekoe - čaj s velkým podílem výhonků (silver tips), často původem z vysokohorských čajovníků, zpracovaný s výjimečnou péčí z nejkvalitnější lístků, první sklizeň

Dodavatel: Oxalis

Darjeeling 60 g
dosupné do 5 dnů
ID ZBOŽÍ: 920103
103,00 Kč
Darjeeling 1 kg
dosupné do 5 dnů
ID ZBOŽÍ: 20103
1 720,00 Kč

Více o Darjeeling

V indické oblasti Darjeeling se produkují ty nejlepší čaje již od 19. století. Společnost Oxalis si dala práci a připravila pro všechny milovníky černých čajů tuto směs z několika různých čajových zahrad v Darjeelingu.

Malebné a pro mnohé i exotické prostředí způsobilo, že většina čajů se zde sklízí ručně. Na tuto činnost najímají pěstitelé převážně ženy, které prochází od velmi brzkého rána s velkými bambusovými koši na zádech rozlehlé čajové plantáže a ručně sbírají čajové lístky.

Původně byly v této oblasti vysázeny čínské čajovníky var. Assamica, ale během těch mnoha uplynulých let od založení zahrad je pěstitelé povětšinou vyměnili za klony a hybrydy těchto původních odrůd. Právě díky tomu pěstitelé nyní mají čajovníky, které jsou dokonale přizpůsobeny místní půdě a podnebí a jsou odolnější pro škůdcům.

Čajové zahrady v Darjeelingu se nachází ve vyšších polohách, kde bývají v období děštů vydatné srážky. Často jsou čajové plantáže ponořeny do kouzelného mlhového oparu.

Čajové lístky tohoto černého indického čaje Darjeeling prochází stejně jako ostatní černé čaje procesem fermentace. Proces fermentace je biochemická reakce, při které enzymy uvolněné z buněk způsobují oxidaci přítomných polyfenolů kyslíkem. Je to právě proces fermentace, terý udává výsledný čajový nálev. Černé čaje z oblasti Darjeeling však obvykle prochází tzv. procesem variabilní fermentace. Je to proces, který se od klasické fermentace liší především délkou tohoto procesu.  Oproti klasickému fermentačnímu procesu trvá tento variabilní proces fermentace půl hodiny. Někdy dokonce i kratší dobu. Proto tento černý čaj Darjeeling nemá tmavou barvu nálevu a chuť, kterou mívají obvykle klasicky fermentované černé čaje.

Je to však právě jemnost tohoto černého čaje a světlá barva nálevu, která dělá z toho čaje světovou unikátnost. V nálevu této čajové směsi indických černých čajů z Darjeelingu můžete cítit úžasnou květnatou vůni připomínající spíše jemné zelené čaje.

Aby vám tento čajový zázrak vydržel co nejdéle plný chuti, doporučujeme pro jeho skladování používat hermeticky uzavíratelné dózy. Jedině tak zabráníte oxidaci čaje.

Proč bychom měli černý čaj pít a jak působí na naše zdraví?

  • dodává energii díky kofeinu
  • působí pozitivně při boji proti kardiovaskulárním potížím, osteoporóze a diabetu
  • obsahuje velké množství antioxidantů
  • zabraňuje ukládání cholesterolu
  • posiluje imunitní systém
  • zlepšuje zažívání
  • snižuje stres
  • zvyšuje schopnost soustředit se
  • pomáhá při prevenci rakoviny vaječníků

Pokud jste se rozhodli vyzkokušet právě tento indický černý čaj, budeme rádi, když nám napíšete jak vám chutnal.

 

Skleněný hrnek s porcelánovou pokličkou a podšálkem Třešeň 0,35l

Skleněný hrnek s porcelánovou pokličkou a podšálkem Třešeň 0,35l

Skleněný hrnek s nerez sítkem, porcelánovou pokličkou a podšálkem

440,00 Kč

Porcelánová souprava Gobi

Porcelánová souprava Gobi

Porcelánová souprava v dárkové krabičce s konvicí

764,00 Kč

Skleněná konvice se sítkem MIKADO 1,2 l

Skleněná konvice se sítkem MIKADO 1,2 l

Skleněná konvice s pokličkou a sítkem.

1 122,00 Kč

VÝPRODEJ
Viridi - porcelánová čajová souprava

Viridi - porcelánová čajová souprava

Luxusní porcelánová souprava s tácem. Konvice 0,8 l, 4 šálky 0,175 l

1 258,00 Kč

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací naleznete zde