Vážení zákazníci, náš e-shop v tuto chvíli nepřijímá a nevyřizuje objednávky.

Zelený čaj Matcha

Matcha je čistý zelený čaj, výjimečný už samotným pěstováním. Aby měly lístky tak úžasnou, jasně zelenou barvu, je potřeba celou plantáž zastínit na přibližně 20 dní před sklizní. Rostlině je tak odebráno až 90 % slunečního světla a je nucena vytvářet mnohem více chlorofylu. Tato látka je mimo své senzorické vlastnosti také velmi prospěšná našemu zdraví – má antibakteriální účinky, což do jisté míry souvisí také s jejími deodoračními účinky a také má dobrý vliv na trávení.

Chlorofyl však není jediná látka, která je zastiňováním produkována nadměrně - také L-theanin – aminokyselina, která má za následek plnou a lahodnou chuť čaje Matcha. Tato aminokyselina má navíc relaxační účinky a pomáhá tak redukovat stres.

Další prospěšné látky v čaji Matcha jsou antioxidanty – katechiny, z nichž nejvíce ceněné jsou EGCG (Epigallocatechin -3-gallát). EGCG je významný antioxidant. Pro srovnání: Matcha má díky EGCG až 17 x vyšší antioxidační kapacitu než borůvky a 26 x vyšší než acai.

BIO
BIO Matcha Asagiri

BIO Matcha Asagiri

Zelený čaj Matcha s delikátní vůní i chutí připomínající pistáciové oříšky a dobře vyzrálé avokádo.

od 495,00 Kč

BIO
BIO Matcha Hisui

BIO Matcha Hisui

Vůně tohto zeleného čaje Matcha připomíná čerstvě posečenou louku, chuť se nese v tónu vyzrálých vlašských ořechů a je plná, výrazná a dlouhotrvající.

od 14,00 Kč

BIO
BIO Matcha Jeju

BIO Matcha Jeju

Chuť tohoto zeleného čaje Matcha vám může připomínat chuť nasládlého hrášku.

od 219,00 Kč

BIO
BIO Matcha Shao Xing

BIO Matcha Shao Xing

Ve vůni i chuti nálevu tohoto zeleného čaje Matcha ucítite výraznou sladkost mladého hrášku a čerstvých vlašských oříšků.

od 199,00 Kč

Mačka - dárkové balení setu na přípravu čaje Matcha

Mačka - dárkové balení setu na přípravu čaje Matcha

Luxusní dárkový set na přípravu čaje Matcha s porcelánováou miskou, metličkou na šlehání, porcelánovým držákem na metliču

1 259,00 Kč

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací naleznete zde